سخن مدیریت

بسمه تعالی


 

  پیام  هیئت مدیره شرکت مخابرات استان سیستان و بلوچستان به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

 

ظهور فناوری های ارتباطی نوین و همه گیر شدن کاربرد این فناوری در زندگی روزمره ، تاثیرات عمیق و شگرفی را در انواع ارتباطات اجتماعی به وجود آورده است . روی آوردن انسانها با گرایش های متفاوت به فناوری های ارتباطی جدید ، پدیده های متفاوتی را به دنبال داشته است . این ارتباطات در بعضی موارد منجر به تحولات عمیق اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی شده است .            
امروزه شما در هر کجای دنیا باشید ، از اتفاقات سر تا سر دنیا در کوتاه ترین زمان ممکن آگاه می شوید شیوه های نوین تجارت ، آموزش ، درمان و غیره یکی پس از دیگری به مدد این فناوری ها به منصه ظهور می رسد .
فناوری های ارتباطی موجب گشته که فواصل از بین رفته ، و زمان به مقوله ای دست یافتنی مبدل گردد       .
اینترنت پدیده ای رو به گسترش ست که یکی از پیامدهای توسعه روز افزودن شبکه ارتباطات الکترونیکی است و هر روز تعداد بیشتری از افراد در زمره استفاده کنندگان اینترنت قرار می گیرند            .
اینترنت در خانه ، مدرسه ، حتی در مراکز خرید و در همه جا حضور دارد .            
در بین کاربران اینترنت ، کودکان و جوانان بیشترین استفاده را از آن دارند به گونه ای که در ایران در طی چهار سال اخیر تعداد کاربران اینترنت در کشور 25 برابر شده است از این رو نیاز به شناخت علمی این پدیده در حال رشد با توجه به تبعات آن امری اجتناب ناپذیر است     .
شعار جهانی اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU ) مراقبت از کودکان در فضای اینترنت است.    
روزانه میلیون ها کودک ، در میان میلیاردها صفحه وب ، به جستجو می پردازند و با مدیریت و نظارت صحیح و اصولی می توان از این پدیده نوظهور گسترده ، به نفع ارتقاء سطح علمی و فکری این قشر جامعه سود برد .       
به موازات همین امر عدم نظارت و مدیریت منجر به استفاده غیر اصولی از اینترنت شده و کودکان در معرض خطرات پنهان و آشکار فضای گسترده وب قرار می دهد. 
اعضاء هیئت مدیره
نام :محمود رضا

نام خانوادگی :رضایی

میزان تحصیلات : کارشناسی ارشد

سمت :مدیر منطقه مخابرات سیستان و بلوچستان 

نام :محمود رضا

نام خانوادگی : رضایی

میزان تحصیلات : کارشناسی ارشد
 
سمت : مدیر منطقه مخابرات سیستان و بلوچستان

کسب توانایی تغییر شرایط ، در راستای ایجاد محیطی که پاسخ گوی نیازهای یک اجتماع انسانی باشد ، از دغدغه های همیشگی بشر بوده است مفاهیمی چون خواستن ، داشتن و توانستن از مهمترین موضوعاتی است که در این مورد مطرح می شود . این باور که برای توانمند شدن باید اراده را با دانش و آگاهی همراه ساخت . علت دگرگونی های بنیادینی بوده است که بشر را در عبور از گذرگاههای دشوار تاریخی یاری رسانده است در واقع این تعامل مستمر بشر با شرایط محیطی و فکری خود است که باعث تطور چرخه شکل گیری نیازهای تازه ، جستجوی منابع و راههای رفع این نیازها ، خلق و کشف علوم و دانش و تجربه و به کارگیری فناوری و نهایتاً پدید آمدن فرهنگ ها و تثبیتشان در قالب تمدنی جدید بوده است مهمترین این فناوری که علاوه بر سرعت رشد و تغییرات باور نکردنی خود نقش بسزایی در تمام جنبه های زندگی بشر داشته ، فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد . از این رهگذر شرکت مخابرات استان می کوشد تا با استفاده از توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات خدماتی نوین به جامعه استان ارائه نماید .

 

 

نام :

نام خانوادگی :

میزان تحصیلات : کارشناسی ارشد

سمت : عضو اصلی هیئت مدیره

نام :  ولی محمد

نام خانوادگی : حیدری

میزان تحصیلات : کارشناسی ارشد

سمت :معاونت شبکه                                                                                                                                                                                                                                                

 

نام : 

نام خانوادگی :

میزان تحصیلات : کارشناسی ارشد

سمت :معاونت کسب و کار