تاریخ 1396/04/28         ساعت 14:56:53     گروه خبری شرکت مخابرات استان سیستان و بلوچستان


 
 
 
 
 
 
 

در روز یکشنبه مورخ 96/4/25 سمیناری با موضوع آشنایی با حملات سایبری نسل جدید و ارائه راهکارهای مقابله با آن با همکاری شرکت امن پردازان کویر، مخابرات منطقه و آموزشگاه بهناد در سالن آمفی تئاتر مخابرات منطقه برگزار گردید. مدعوین این سمینار مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات ارگان ها و سازمانهای دولتی و دیگر مراکز بودند.

در ابتدای مراسم پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی، مدیریت مخابرات منطقه آقای مهندس رضایی سخنرانی کردند که به اهمیت امنیت اطلاعات در کشور و درمنطقه و برگزاری این سمینارها به عنوان ضرورتی در جامعه کنونی اشاره داشتند.

در ادامه آقای مهندس سارانی مدیر فناوری اطلاعات مخابرات ، ضمن خوشامدگویی از تمام کسانی که در برگزار شدن هرچه بهتر این سمینار همکاری داشتند تشکرنمودند.

سپس جناب آقای مهندس هاشمی مدیر بازرگانی شرکت مهندسی امن پردازان کویر، درباره انواع حملات سایبری و مهم ترین نوعی که امروزه برای بسیاری از سازمان هاو مراکز تهدید جدی به حساب می آید صحبت نمودند. همچنین درباره دفاع درعمق یکی از موضوعات مهم که شامل چندین لایه امنیتی میباشد و سازمانها ملزم هستند که برای رسیدن به وضعیت امنیتی مناسب این موارد را در نظر بگیرند و راه کارهای برقراری امنیت در لایه ها را معرفی نمودند.

در ادامه عنوان کردند : داشتن فایروال به عنوان ابزار امنیتی مهم محسوب می شود که با توجه به اهداف ملی کشور در جهت ارتقا سطح امنیت و بومی سازی، شرکت امن پردازان موفق به تولید این محصول بومی تحت عنوان APK Gate شده که با مجوزهای زیرساخت های حیاتی در خیلی از مراکزو سازمانهای کشور مورد استفاده قرار گرفته و ویژگی های این محصول را مشخص نمودند.

درادامه جناب آقای مهندس توکلی مدیر فنی شرکت امن پردازان کویر درخصوص راهکار APK SIEM (Security Information Event Management) ، که وظیفه مانیتورینگ امنیتی جمع آوری لاگ های کل شبکه و نرمال سازی آنها را بر عهده دارد و با خروجی هایی که در اختیار کارشناسان امنیت قرار می دهد امکان واکنش به صورت دستی و یا خودکار به حملات امنیتی فراهم می نماید. توضیحات ارائه دادند.

سپس دموی این محصول که با نام APK SIEM در مراکز و سازمان های مهم نصب و مورد استفاده قرار گرفته به نمایش گذاشتندچندین سناریو مطرح و با این محصول بررسی شد بعد از ارائه توضیحات به سوالهای مطرح شده در برنامه توسط حضار، پاسخ داده شد بعد از صحبت های ایشان، در جمع بندی نهایی مهندس هاشمی درباره فرآیند مربوط به SC و نقش مهم راهبران توضیحات مربوطه را ارائه و به سرویس ویژه شرکت درخصوص آموزش پرسنل واحد فناوری اطلاعات و توانمندسازی آن ها در تحلیل مخاطرات امنیتی پرداختند. 

نام
آدرس پست الکترونیکی  
متن نظر  

کد فوق را اینجا وارد کنید